Nat 2012 Óraszámok

EMMI rendelet értelmében a 2016/2017-es tanévtől felmenő rendszerben kivezetésre kerülnek - helyüket a 15. melléklet szakközépiskolai kerettantervei veszik át. 9. melléklet – A Köznevelési Hídprogramok kerettantervei 10. melléklet – A nemzetiségi nevelés-oktatás kerettantervei 11. melléklet – Kerettantervek a sajátos nevelési igényű tanulókat oktató nevelési-oktatási intézmények számára 12. melléklet – Kerettantervek a felnőttoktatás számára 13. melléklet – Kerettanterv a szakiskolát végzettek középiskolája számára A mellékletben szereplő kerettantervek a 22/2016. ) EMMI rendelet értelmében a 2016/2017-es tanévtől felmenő rendszerben kivezetésre kerülnek - helyüket a 2019/2020. tanévtől a 15. melléklet szakközépiskolai kerettantervei veszik át. 14. melléklet – Kerettanterv a szakgimnáziumok 9-12. évfolyama számára 15. melléklet – Kerettanterv a szakközépiskolák 9–13. évfolyama számára A két tanítási nyelvű iskolai oktatás irányelvének kiadásáról szóló 4/2013. (I. 11. ) számú EMMI rendelet mellékletei: 2. melléklet – Kerettanterv a két tanítási nyelvű általános iskolai célnyelvi oktatáshoz 3. melléklet – Kerettanterv a két tanítási nyelvű középiskolai célnyelvi oktatáshoz 4. melléklet – Kerettanterv a két tanítási nyelvű általános iskolai, középiskolai célnyelvi civilizáció tantárgy oktatásához

  1. Közoktatás: Ilyenek lesznek az óraszámok az új kerettantervek bevezetése után - EDULINE.hu
  2. Nahalka István blogja: Az óraszámokról
  3. Video
  4. Teljes film

Közoktatás: Ilyenek lesznek az óraszámok az új kerettantervek bevezetése után - EDULINE.hu

Az egyes tematikai egységeken belül a tartalmat mozgásműveltség, ismeretek, személyiségfejlesztés csoportokba osztja. Fejlesztési célok az 5-6 és a 7-8. évfolyamokon: természetes és nem természetes mozgásformák, úszás és úszó jellegű feladatok, sportjátékok: kézilabdázás, kosárlabdázás, labdarúgás, röplabdázás, torna jellegű feladatok, alternatív környezetben űzhető sportok: frizbi, tájfutás, korcsolyázás, alpesi síelés, önvédelemi és küzdő feladatok. A tartalom tematikai egységeken belül, ezeken az évfolyamokon is A mozgásműveltség, Ismeretek és személyiségfejlesztés csoportosításban jelenik meg. Fejlesztési célok a 9-12. évfolyamokon: torna jellegű feladatok és táncos mozgásformák, atlétikai jellegű feladatok, alternatív és szabadidős mozgásrendszerek, önvédelem és küzdősportok, egészségkultúra-prevenció. A 11-12. évfolyamok fejlesztési céljaiból kimarad az úszás. A tantervi követelmények meghatározása A tantervi követelmények az egyes tematikai egységek után mozgásműveltség, illetve az ismeretek, személyiségfejlesztés fejezetekben részletesen, tartalmi bontásban vannak leírva, életkoronként nem fogalmaz meg mérhető követelményeket.

A 2012-es, a 2018-as és a 2020-as dokumentumok esetében megadom a kötelező heti óraszámokat évfolyamonként, a szabadon választható tanulmányokra fordítható keretet, és e két adat összegét, ami egyben évfolyamonként a lehetséges tanóraszám maximumaként szerepel a NAT-ban, de majd látjuk, hogy ez nem igaz. Nézzük akkor az adatokat: Évfolyamok 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. Finanszírozható heti felső határ (törvény) 25 27 28 31 35 36 2012 kötelező 23 24 26 29 32 2012 szabadon választható 2 3 4 6 8 2012 összes 33 2018. tervezet kötelező 22 30 2018. tervezet szabadon választható 2018. tervezet összes 34 2020 kötelező 2020 szabadon választható 1 5 2020 összes Mi a tanulság? Valóban van óraszám csökkenés a 2012. évi összes és a 2020-as összes óraszámokat összehasonlítva. Egy évfolyam esetében 3 tanóra (3. évf. ), Két évfolyam esetén 2 tanóra (4. és 10. ), 6 évfolyam esetén 1 óra (1., 2., 7., 8., 11., 12. évfolyamok), de két évfolyam esetén nincs változás (5. és 6. évfolyamok), és a 9. évfolyam esetében kifejezetten növekedés van.

Nahalka István blogja: Az óraszámokról

Ám az összes többi évfolyam esetében már nem ez a helyzet, ezek között csak kettő van, amelyben nem nőtt a kötelező óraszám, az évfolyamok felében ez a szám növekedett. Akár azt is mondhatjuk, hogy a kormány kommunikációjával szemben az óraszámok (ha a kötelező órákra figyelünk) nem csökkentek, hanem növekedtek. Végül arról, hogy a maximumok maximumok-e valóban. Nem azok az emelt szintű, a két tanítási nyelvű, a nemzetiségi oktatásban résztvevők számára. Ezek esetében ugyanis a maximumhoz (ami így nekik nem maximum az esetek nagy részében) 2-3 heti tanóra hozzájön.

Az egyéni, vagyis az önmagához mért fejlődést tekinti meghatározónak. (Makszim I. 2012) Módszertani ajánlás nincs. Eszközjegyzék nincs

Video

  1. Amerika kapitány az elsa triolet
  2. Hot wheels színváltós autó auto da
  3. Nat 2012 óraszámok hd
  4. Ferencváros paks eredmény
  5. Üzembentartói szerződés kitöltési útmutató

Ennek érdekében határozza meg azokat a nevelési-oktatási alapelveket, amelyek a nemzeti köznevelési törvénynek megfelelően biztosítják az iskolai nevelés-oktatás tartalmi egységét, az iskolák közötti átjárhatóságot. A Nat. emellett meghatározza az elsajátítandó tanulási tartalmakat, valamint kötelező rendelkezéseket állapít meg az oktatásszervezés körében. Elvi és módszertani változások a módosított Nemzeti alaptantervben A módosított Nemzeti alaptanterv "Fejlesztési területek, nevelési célok" című részében az előző alaptantervhez képest nem történt lényeges módosulás, a szövegben az egyetlen változás az állampolgárságra és a demokráciára történő nevelésről szóló alcímben van, ahol a "kritikai gondolkodás" helyett a "mérlegelő gondolkodás" kifejezés került a szövegbe.

Teljes film

2013 szeptemberében új kerettantervek alapján kell elkezdeni az oktatást az első, az ötödik és a kilencedik évfolyamon - összegyűjtöttük, milyen tantárgyakat fognak tanulni a diákok, és mekkora óraszámban. Általános iskola © Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet Szakközépiskola Gimnázium A kerettantervekről szóló korábbi cikkeinket itt találjátok, a tanterveket pedig innen tölthetitek le. A kötelező órákon felül tíz százaléknyi szabad idősávot kapnak az iskolák.

Úgy látom, hogy aki nem bújja rendszeresen a jogszabályokat, nehezen igazodik el az eddig és most is érvényes, valamint a 2020. szeptember 1-től az új NAT szerint felmenő rendszerben bevezetésre kerülő óraszámok útvesztőjében. Amennyire tudom, most tisztázni szeretném a helyzetet. Igyekszem pontosan hivatkozni jogszabályokra, nehogy azzal legyek megvádolható, hogy nem hiteles információkat közlök. Az új NAT óraszámaira vonatkozó adatok a Kormány 5/2020. (I. 31. ) rendeletéből származnak, amely valójában a Kormány 110/2012. (VI. 4. ) rendeletének, vagyis egyszerűbben a NAT-rendeletnek a módosításáról szól. Magának az eredeti rendeletnek az új szövege e bejegyzés készítésekor még nem áll rendelkezésre, de a módosító rendelet szövege is elégséges az óraszámok megállapítására. Tudni kell, hogy 2012-ben az óraszámokra vonatkozóan a NAT rendeletben csak a műveltségterületenkénti ajánlott(! ) minimumok és maximumok(! ) szerepeltek, az óraszámok pontos rögzítését a kerettantervi EMMI rendelet tartalmazta.

naruto-48-rész
July 22, 2022